Praktické informace: 

Připravujeme. V blízké době zde najdete informace o jídle, pití, autobusech, parkování, stanování, apod.

Tisková zpráva: 

Centrum sociálních služeb Tloskov oslaví 60 let své existence hudebním festivalem

Hudebním festivalem oslaví 1. června 2019 Centrum sociálních služeb Tloskov 60 let od svého vzniku. Oslava kulatého výročí připomene dlouhou tradici služeb, které toto centrum poskytuje lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Jejich kapela Kabrňáci navíc festival zahájí a bude tak mít mimořádnou příležitost dělat „předskokana“ interpretům, jakými jsou Ivan Hlas & Norbi Kovács, Aneta Langerová, Pipes and Pints, Horkýže Slíže, Tata Bojs, Keks nebo skupina Kašpárek v rohlíku. Návštěvníkům se představí také kapely, které tloskovské centrum rovněž dlouhodobě podporují, a to Gingerhead, Slapdash Rockabilly, Naděje nebo Bratrstvo Luny.

„Celá akce má společenský přesah v tom, že se potkají návštěvníci s klienty, což přispěje k integraci i snížení stigmatizace a obav ze strachu z mentálního postižení, protože naši klienti jsou v podstatě normální lidé, jen mají snížený intelekt. Hudba je jednotný jazyk, takže se mohou bavit všichni dohromady. Děláme spoustu podobných akcí i během roku, takže víme, že to funguje,“ řekl ředitel Centra sociálních služeb Tloskov Matěj Lipský.

Novinkou, která si pomalu razí cestu na podobných akcích, bude na tloskovském festivalu speciální tribuna pro vozíčkáře a imobilní klienty. „Vymezit pro ně místo pod pódiem není moc šťastné – člověk na vozíku pak vidí jen nohy účinkujících… Chceme proto ukázat, že to jde udělat i jinak,“ dodal Matěj Lipský.

Třináctihodinový maraton hudby odstartuje v 11.00 a díky dvěma pódiím budou eliminovány prodlevy mezi jednotlivými vystoupeními. Návštěvníkům se postupně představí 12 interpretů a skupin. Festival zahájí kapela Kabrňáci složená z klientů Centra sociálních služeb Tloskov, která loni oslavila 45 let. O nejmladší návštěvníky se postará divadelně hudební skupina Kašpárek v rohlíku.

Děti do 8 let budou mít na festival vstup zdarma, děti od 9 do 15 let a ZTP budou mít snížené vstupné. Celodenní vstupenka bude stát v předprodeji 390 Kč, na místě 450 Kč, zlevněné vstupné bude v předprodeji za 220 Kč a na místě za 250 Kč. Předprodej půjde přes systém GoOut, vstupenky budou k dostání také v některých informačních centrech v regionu Posázaví. Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek dostane Centrum sociálních služeb Tloskov. Parkování je zajištěno ve spolupráci s městem Neveklov.

Myšlenka oslavit jubileum hudebním festivalem vznikla v návaznosti na komunitní muzikoterapii, kterou při práci s klienty úspěšně využívají v Centru sociálních služeb Tloskov už několik let. Před pěti lety tady zahájilo vysílání unikátní internetové Rádio Tloskov, kde jsou moderátory rozhovorů, písniček a pořadů lidé s mentálním a kombinovaným postižením. Rádio přináší rozhovory s osobnostmi z oblasti kultury, hudební bloky s oblíbenými interprety klientů, krátké reportáže z akcí a písničky na přání. Úspěch slaví i zdejší hudební klub, v němž pravidelně vystupují interpreti a kapely různých žánrů.

Centrum sociálních služeb Tloskov je státní příspěvkovou organizací zřizovanou Ministerstvem práce a sociálních věcí. Poskytuje služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením: ranou péči, odlehčovací službu, denní stacionář, sociální pobytovou rehabilitaci, chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením.

Jaroslava Tůmová, PR Posázaví o.p.s.

Kontakt:

Centrum sociálních služeb 
Tloskov 1, 257 56 Neveklov
reditel@tloskov.cz

Místo konání:

areál Centra sociálních služeb
Tloskov 1, Neveklov 
14 km od Benešova u Prahy

© Copyright TloskovFest