Záštitu nad Tloskov Festem převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí, které je zároveň zřizovatelem CSS Tloskov.

Moderátorkou Tloskov Festu bude Lenka Šteklová z Radio HEY.

V sobotu (1. 6.) nás čeká Tloskov Fest. Festival se koná za každého počasí. Přesto doufáme, že se nám vyčasí a nebude pršet. Ale na každý pád je dobré vědět, že si s sebou můžete do areálu vzít deštník. Co však nebude možné vnášet? Láhve, omamné látky, zbraně apod. Znovu připomínáme, že nebude povolen vstup se psem (někteří naši klienti se psů bojí, díky za pochopení).

Praktické informace: 

Ubytování - vzhledem k tomu, že jde o jednodenní festival, nebude oficiální stanové městečko. Je však možno přespat, na vlastní nebezpečí, ve stanu na louce u kapličky v zámeckém parku. Po skončení festivalu budeme vypravovat autobusy do Benešova a Prahy.
Dále připojujeme seznam ubytoven a hotelů v okolí:
Sokolovna Neveklov
Penzion Stranný
Zámek Lešany
Hotel Týnec
Farma Heroutice
Hotel Atlas, Benešov
Hotel Benica, Benešov
Bisport - Hostel, Týnec nad Sázavou

Areál zámku Tloskov bude 1. 6. otevřen od 10:00 hodin. Od 11:00 hod. bude hrát první kapela. Podrobný harmonogram zveřejníme 15. 5. 2019

Důležité informace: Vlastníci průkazky ZTP/P kupují pouze jednu sníženou vstupenku, průvodce má na festival vstup zdarma. Dále se omlouváme všem, kdo plánovali vstup na festival se psem. Z důvodu, že se někteří z našich klientů psů bojí, nebude možné v areálu být se psem. Děkujeme za pochopení.

Parkování: Bude zajištěno na louce naproti CSS Tloskov. Cena bude 100,- Kč včetně DPH. Vybrané příspěvky budou přímo náležet našemu Centru, za což děkujeme městu Neveklov. Zakoupením vstupenky na festival, jako i zaplacením parkovného podpoříte dobrou věc. Děkujeme.

Tisková zpráva: 

Centrum sociálních služeb Tloskov oslaví 60 let své existence hudebním festivalem

Hudebním festivalem oslaví 1. června 2019 Centrum sociálních služeb Tloskov 60 let od svého vzniku. Oslava kulatého výročí připomene dlouhou tradici služeb, které toto centrum poskytuje lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Jejich kapela Kabrňáci navíc festival zahájí a bude tak mít mimořádnou příležitost dělat „předskokana“ interpretům, jakými jsou Ivan Hlas & Norbi Kovács, Aneta Langerová, Pipes and Pints, Horkýže Slíže, Tata Bojs, Keks nebo skupina Kašpárek v rohlíku. Návštěvníkům se představí také kapely, které tloskovské centrum rovněž dlouhodobě podporují, a to Gingerhead, Slapdash Rockabilly, Naděje nebo Bratrstvo Luny.

„Celá akce má společenský přesah v tom, že se potkají návštěvníci s klienty, což přispěje k integraci i snížení stigmatizace a obav ze strachu z mentálního postižení, protože naši klienti jsou v podstatě normální lidé, jen mají snížený intelekt. Hudba je jednotný jazyk, takže se mohou bavit všichni dohromady. Děláme spoustu podobných akcí i během roku, takže víme, že to funguje,“ řekl ředitel Centra sociálních služeb Tloskov Matěj Lipský.

Novinkou, která si pomalu razí cestu na podobných akcích, bude na tloskovském festivalu speciální tribuna pro vozíčkáře a imobilní klienty. „Vymezit pro ně místo pod pódiem není moc šťastné – člověk na vozíku pak vidí jen nohy účinkujících… Chceme proto ukázat, že to jde udělat i jinak,“ dodal Matěj Lipský.

Třináctihodinový maraton hudby odstartuje v 11.00 a díky dvěma pódiím budou eliminovány prodlevy mezi jednotlivými vystoupeními. Návštěvníkům se postupně představí 12 interpretů a skupin. Festival zahájí kapela Kabrňáci složená z klientů Centra sociálních služeb Tloskov, která loni oslavila 45 let. O nejmladší návštěvníky se postará divadelně hudební skupina Kašpárek v rohlíku.

Děti do 8 let budou mít na festival vstup zdarma, děti od 9 do 15 let a ZTP budou mít snížené vstupné. Celodenní vstupenka bude stát v předprodeji 390 Kč, na místě 450 Kč, zlevněné vstupné bude v předprodeji za 220 Kč a na místě za 250 Kč. Předprodej půjde přes systém GoOut, vstupenky budou k dostání také v některých informačních centrech v regionu Posázaví. Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek dostane Centrum sociálních služeb Tloskov. Parkování je zajištěno ve spolupráci s městem Neveklov.

Myšlenka oslavit jubileum hudebním festivalem vznikla v návaznosti na komunitní muzikoterapii, kterou při práci s klienty úspěšně využívají v Centru sociálních služeb Tloskov už několik let. Před pěti lety tady zahájilo vysílání unikátní internetové Rádio Tloskov, kde jsou moderátory rozhovorů, písniček a pořadů lidé s mentálním a kombinovaným postižením. Rádio přináší rozhovory s osobnostmi z oblasti kultury, hudební bloky s oblíbenými interprety klientů, krátké reportáže z akcí a písničky na přání. Úspěch slaví i zdejší hudební klub, v němž pravidelně vystupují interpreti a kapely různých žánrů.

Centrum sociálních služeb Tloskov je státní příspěvkovou organizací zřizovanou Ministerstvem práce a sociálních věcí. Poskytuje služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením: ranou péči, odlehčovací službu, denní stacionář, sociální pobytovou rehabilitaci, chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením.

Jaroslava Tůmová, PR Posázaví o.p.s.

Kontakt:

Centrum sociálních služeb 
Tloskov 1, 257 56 Neveklov
reditel@tloskov.cz

Místo konání:

areál Centra sociálních služeb
Tloskov 1, Neveklov 
14 km od Benešova u Prahy

© Copyright TloskovFest